Пракса во ЧЕПТЕР 4 – Македонија

chapter4.jpg

Агенцијата за односи со јавност Чептер 4 Македонија ги повикува сите заинтересирани студенети за стекнување практично искуство да се пријават на Програмата за практична настава.

Опис на активностите за практична работа:

– Работа на истражување и анализа на ситуација на пазар
– Планирање комуникациски активности
– Градење односи со медиуми
– Превод на материјали
– Известување
– Задачи поврзани со професијата Односи со јавност

Услови за пријавување:
На конкурсот може да се пријават студенти, дипломци или студенти на мастер студии кои се заинтересирани за односи со јавност.

Сите заинтересирани кандидати да пратат своја биографија на маил: office@chapter4.mk или на t.stojcevski@chapter4.mk

Рок за пријавување: 15 јули 2016

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.