Пракса во Европски секретаријат во Брисел

yef.jpg

„Young European federalists“ бара практикант за работа во Европскиот секретаријат на организацијата во Брисел.

Праксата започнува на 29 август и може да трае од 3 до 6 месеци. Праксата се одвива на англиски јазик, но предност е знаењето на францускиот и холандскиот јазик. Ќе бидат покриени трошоците за јавен превоз во Брисел. Пријавувањето трае до 14 јули.

Официјален повик.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.