Пракса во vrabotuvanje.com.mk

b9764df9-resize-820x0x100.jpg

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

  • Основни познавања од областа на дигитален маркетинг и социјални медиуми (Facebook, Twitter, Instagram и LinkedIn)
  • Познавање на англиски јазик
  • Одлично изразување, пишување и copywriting вештини: способност да се пишуваат вести, информации, статуси и постови за интеракција на следбениците

ШТО ДОБИВАШ?

  • Стекнување искуство во дигитален маркетинг, пушување вести и промоција на работодавачи
  • Стекнување на работни навики
  • Дружба со колеги
  • Пополнување на твоето CV
  • Можност за вработување

Аплицирајте тука

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail