Пред неколку години овој студент ги лажел онлајн пријателите дека е повозрасен и се обидел да запише факултет на 17 години

computer_game_1556265307-768x512.jpg

Студент на факултет напишал дека за време на тинејџерските денови ја играл популарната игра „World of Warcraft“.

Кога неговите онлајн пријатели односно соиграчи го прашале колку години има,  момчето излажало дека има 14 години. Но, во текот на годината работите се закомплицирале.

„Ги лажев дека имам една година повеќе, така да тие мислеа да сум постар. Поминаа четири години, јас требаше да имам 18 години,  а јас имав 17. Почнаа да ме прашуваат дали започнале пријавите за факултет, дали сум размислувал што ќе студирам итд. Не сакав да ме фатат дека лажам, па почнав да ги прашувам за совети за запишување на факултет. Нивните совети ми доведоа до пријава на факултет, па отидов на факултет се пријавив и упишав. Запишав факултет додека бев во трета година на средно образование. Се обидов и порано да завршам средно и да одам на факултет. Успеав порано да завршам и да одам на факултет“ вели студентот и одговори на прашањето која е најлудата лага која сте ја направиле и уште ја градите.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail