Пред студентите од енергетските насоки на ФЕИТ беше претставена компанијата ЕВН

evn-1.jpg

????????????????????????????????????

На ден 19.05.2022 Центарот за кариера на ФЕИТ и претставници од компанијата ЕВН одржаа настан “Можности за кариера во ЕВН”.

Пред студентите од енергетските насоки на ФЕИТ беше претставена компанијата ЕВН. Потоа се изврши презентација на можностите за студентска пракса во истата, како и можности за вработување и развивање на професионална кариера во ЕВН.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail