Предавања на Жан-Патрик Конрад и Јордан Плевнеш

16825963_1488230211187720_5777079475274079557_o.jpg

Денес, 22.02.2017 година, со почеток во 12:00 часот на Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во Свети Николе одржаа предавања претседателот на Европската академија на науките, уметностите и книжевностите господинот Жан-Патрик Конрад и ректорот на Европската филмска и театарска академија од Скопје господинот Јордан Плевнеш.

Предавањата ги организираше Институтот за култура и уметност при МСУ, а темата на предавањата беше „Дали културна Европа може да ја спаси политичка Европа?“

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail