Предавање УТМС на доц. д-р. Љубнка Андоноска, доцентТ на „UNIVERSITY OF TEXAS AT EL PASO”

100744b4516cdfd2caa8138a8c67c4e7_XL.jpg

На 25.05.2017 година во 12:00 часот во амфитеатарот на УТМС пред студентите и академскиот кадар предавање ќе одржи доц. д-р Љубинка Андоноска, доцент на „University of Texas At El Paso”.

Предавањето ќе биде на тема: Високото образование во САД, практики и искуства.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail