MANU.jpg

Предавање за новите тенденции во лексикологијата ќе одржи српската универзитетска професорка Рајна Драгичевиќ денеска во Македонската академија на науките и уметностите во Скопје.

Рајна Драгичевиќ е редовен професор на Филолошкиот факултет при Универзитетот во Белград.

Предавањето е во рамки на месечните лингвистички средби „Colloquia linguistica“ во организација на Истражувачкиот центар за ареална лингвистика „Божидар Видеоски“.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail