ПРЕДИЗВИК: На оваа фотографија има 12 луѓе. Ги гледате? (ФОТО)

prasalnik.jpg

Фотографијата на камуфлираните британски војници е вистински предизвик за секој корисник на интернет. Ви се верувало или не, на неа има дури 12 луѓе!

Станува збор за една од најелитните единици на британската војска.

Фотографијата е направена во шума каде што војниците имаат посебна обука за витални вештини кои можат да им ги спасат животите.

Многумина напишаа дека ни со многу труд не можат да ги видат сите војници на фотографијата. Колкумина гледате вие?

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail