Преубави фотографии од волшебната Лапонија

laponija5.jpg

Волшебната Лапонија е совршената дестинација доколку сакате да се чувствувате како во зимска бајка, а уште помагично е тоа што таму живее Дедо Мраз!

laponija3

Погледнете ги фотографиите кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ве натераат да верувате во зимска магија!

laponija1

laponija2

laponija4

laponija6

laponija7

laponija8

laponija10

laponija11

laponija12

laponija13

laponija14

laponija15

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail