Презентација за Fullbright Student Scholarship програмата на Економскиот факултет-Скопје

fulbright-pin-logo.jpg

Ве известуваме дека на 24.04.2017 година, понеделник, во амфитеатар 2 на Економскиот факултет-Скопје, со почеток во 14.00 часот , претставник од Секторот за образовни програми при Амбасадата на САД во Р.Македонија ќе одржи презентација за Fullbright Student Scholarship програмата.

Во очекување на Вашето ценето присуство.

Со почит,

Економски факултет-Скопје, УКИМ

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail