ПРОДАЖБА И ЛОГИСТИКА

PRODAZBA-I-LOGISTIKA.jpg

МАГАЦИОНЕР

Фокус Никола, компанија со 30 годишно искуство во текстил за мебелната индустрија, има потреба од лице за:

 

ПРОДАЖБА И ЛОГИСТИКА

 

Потребни квалификации:

 • CCC/BCC,
 • Потребно работно искуство од мин. 1 година (во областа на продажба или маркетинг),
 • Искуство во мебелната индустрија ќе се смета за предност,
 • Познавање на MS Office пакетот и Social media.
 • Добро познавање на Англиски јазик,
 • Тимски дух, комуникативен, организиран и систематичен во работењето,
 • Поседување на возачка дозвола Б категорија, активен возач.

 

Опис на задачите: 

 • Развивање и одржување на односи со клиенти;
 • Организација и логистика за карго пратки до клиенти,
 • Изработка на потребна документација,
 • Планирање и организирање на продажни активности,
 • Исполнување на зададени административни задачи.
 • Поддршка на маркетинг активности
 • Контрола на квалитет

 

Ние нудиме:

 • Вработување на неопределено време, со 3 месечен пробен период,
 • Обука на кандидатите,
 • Одлична работна околина и услови за работа,
 • Можност за професионален развој и напредок.

 

Извор: kariera.mk

Што мислиш ти?
 • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
 • Mail