ПРОДАЖЕН АСИСТЕНТ – СКОПЈЕ (10 извршители)

sport-vision.png

Спорт Висион е водечки ланец за малопродажба на спортска опрема, облека и обувки на Балканот, со повеќе од 350 продавници во 9 земји. Како дистрибутер на најдобрите брендови во индустријата на спортска опрема и сопственик на најголема мрежа на малопродажни објекти во регионот, фокусирани сме на вредности кои се насочени на развој на креативноста, квалитетот и иновативноста, како и грижата за купувачите и нашите вработени.

Поради отворање на нов малопродажен објект во Скопје, бараме кандидати кои би се приклучиле на нашиот тим на позиција: ПРОДАЖЕН АСИСТЕНТ – СКОПЈЕ (10 извршители)

Доколку сте:

 • Енергични
 • Комуникативни
 • Лојални
 • Амбициозни
 • Љубопитни

Услови:

 • ССС/ВСС
 • со или без работно искуство
 • англиски јазик – мин. А1 ниво
 • познавање на MS Office пакет

Нудиме:

 • основна плата 17.600 ден. + бонуси
 • тимска работа
 • професионален развој и напредок

Работни задачи:

 • Услуга на потрошувачи во продажен салон
 • Прием и изложување на роба според стандардите на компанијата
 • Организација и средување на магацински простор
 • Одржување на хигиена во малопродажен објект

Ги покануваме да аплицираат сите кандидати кои имаат интерес за позицијата и се препознаваат во бараниот профил. Апликацијата, со Вашето CV и Мотивационо Писмо, испратете ја на е-mail адреса hr@sportvision.mk до 1-ви јули 2019 година со назнака “Продажен асистент – СКОПЈЕ”.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Апликациите без назнака нема да бидат разгледани.

Што мислиш ти?
 • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
 • Mail