deca.jpg

GE DIGITAL CAMERA

Продолжува хуманоста на најмладите охриѓани. Со свои донации во одбележувањето на Неделата за борба против гладта се вклучија и учениците од основното училиште „Христо Узунов“.

 

 

 

 

 

Вработените и учениците и оваа година несебично и во рамките на своите можности  собраа различни прехрамбени производи и средства за хигиена и и облека.

 

 

За хуманиот гест, директорот на училиштето Тони Симоноски упати голема благодарност до учениците, родителите и колегите.

 

OhridNews

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail