Проекција на словачки документарен филм за Кирил и Методиј

premi.jpg

Амбасадата на Словачка во Скопје денеска напладне во Кинотеката на Македонија организира проекција на третиот дел од словачкиот документарен триптих „Мисија на браќата Константин и Методиј“.

Прикажувањето на филмот е по повод 23 години од воспоставувањето дипломатски односи меѓу Република Македонија и Република Словачка.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail