ПРОФЕСОРИ ПО ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК

PROFESORI-PO-GERMANSKI-JAZIK.jpg

ПРОФЕСОРИ ПО ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК

БАРАМЕ ПРОФЕСОРИ ПО ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК!🇩🇪🇩🇪🇩🇪
👌Артигум Менаџмент е успешна фирма која долги години е активна во Германија, а пред неколку години ја проширува својата дејност и посредува за вработување во Германија пред се’ на медицински кадар од Македонија.
👌За успешно посредувaње, кандидатите кои се вработуваат во Германија мора да имаат познавање на германскиот јазик. Поради зголемена заинтересираност за нашата програма АРТИГУМ има потреба од професори по германски јазик во Скопје и другите градови низ Македонија.

☑ Нудиме:
 

 • 👉🏽редовно и хонорарно вработување во успешна компанија во пријателско опкружување
 • 👉🏽можност за напредување


☑ Одговорности:
 

 • 👉🏽Работа со групи со возрасни слушатели
 • 👉🏽Водење евиденција за напредокот на кандидатите
 • 👉🏽Спроведување на тестирања
 • 👉🏽Водење на наставата исклучиво на германски јазик
 • 👉🏽Самостална и навремена подготовка на материјалите за спроведување на наставата


 Услови:
 

 • 👉🏽Искуство со предавање на групи на возрасни слушатели
 • 👉🏽Диплома по германски јазик и книжевност
 • 👉🏽Самостојно и одговорно работење


🤝 Ве молиме Вашето CV да го доставите на следнава емаил адреса: info.mk@artigum.com и [email protected]

Извор: kariera.mk

Што мислиш ти?
 • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
 • Mail