Промоција на книгата „Ранохристијанска архитектура во источните области на Република Македонија“

2889112b7ee1be3fece0f2b74fb9a783_XL.jpg

Во свечената сала на Правниот факултет при УГД на 6.11.2019 г. ќе биде промовирана книгата „Ранохристијанската архитектура во источните области на Република Македонија“ од проф. д-р Трајче Нацев, професор на Факултетот за образовни науки.

Промоцијата ќе започне во 12 часот, а промотор ќе биде проф. д-р Виктор Лилчиќ-Адамс од Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Модератор на настанот ќе биде Орданче Петров од ЈНУ ИСК – Прилеп.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail