Промоција на книгата „Средба со Диоген“ од Христина Аслимоска

sredba-so-diogen.jpg

Во Културно-информативниот центар – Скопје вечер ќе биде промовирана книгата „Средба со Диоген“ од Христина Аслимоска.

Промотори на книгата ќе бидат Татјана Гогоска и Филип Димкоски.

Христина Аслимовска завршила постдипломски студии од областа англиска книжевност на Филолошки факултет „Блаже Конески“ во Скопје. Досега има објавено неколку дела: „Заорок“ (поезија), „Бисерни зборови“ (поезија), „Разделба со детството“ (поезија и проза), „Капка надеж“ (поезија), „Дневник на душата“ (проза).

Учествувала на повеќе семинари и е добитник на неколку награди и признанија.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail