Промотивни активности на УТМС во Битола.

f8105376cf5755840c470ee55123426d_XL.jpg

Во рамките на промотивните активности за упис на студенти во академската 2017-2018 година, тим од Универзитетот за туризам и менаџмент-Скопје на плоштадот „Магнолија“ во Битола ги презентираше факултетите, условите и методологијата на студирање како и предностите кои на студентите им обезбедуваат да се стекнат со компетенции со кои се позиционираат конкурентски на пазарот на трудот.

Истовремено беше претставен и дисперзираниот центар на универзитетот, кој што од оваа година е отворен и во градот Битола.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail