Промоција на монографијата „Раскрилена птица“ за балерината Сланева

јс1.jpg

Авторка на ова дело е Емилија Џипунова, долгогодишен хроничар и афирматор на балетската уметност во Република Македонија.

Во мултимедијалниот културен центар „Матица ексклузив“ во Скопје денескаво 19 часот ќе се одржи промоција на монографијата „Раскрилена птица“, посветена на познатата балерина Јагода Сланева.

Авторка на ова дело е Емилија Џипунова, долгогодишен хроничар и афирматор на балетската уметност во Република Македонија.

За најновото дело во издание на издавачката куќа „Панили“ од Скопје ќе говорат Соња Здравковска Џепаровска, проф. д-р Љубинка Басотова и писателот Ефтим Клетников.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail