Пронајдете ја мачката на сликата

zagatka-1.jpeg

Хит загатка која го полуде светот: Ако ја пронајдете мачката на сликата вие сте гениј!

Некаде на фотографијата се наоѓа мачка. Многумина потрошија многу време во гледање на наредените дрва, па мислејќи дека нема се откажуваат. Но мачката е тука, не се грижете.

Погледнете подобро, ако не ја здогледате веднаш, не губете трпение. Сепак доколку го немате, погледнете ја сликата подоле и ќе ви стане јасно.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail