Пронајдете ја мачката помеѓу птиците

zagatka-1.png

На следнава фотографија се наоѓаат мачки кои се добро сокриени, па еве нов предизвик за вас и вашата способност за набљудување.

Помеѓу овие птици се наоѓа и една мачка, дали може да ја најдете?

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail