Пропадна средбата на тетовските студенти со ректоратот на Универзитетот

studenti-tetovo-696x373.jpg

Пропадна средбата на студентите со ректоратот на државниот тетовски Универзитет. Проректорот прифати средба само со претставниците на студентските групи, и без присуство на медиумите.

Студентите, пак, не ги прифаќаат таквите барања и сакаат сите да одат на средбата со Ректоратот, по што истата пропадна, и останува да се види дали ќе се дојде до договор и до средба во следните неколку дена.

извор: тв21

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail