Прослава на животот на Горан Стефановски во Дебар Маало

image-102707.jpg

Во срцето на Дебар маало, во малото паркче спроти Идадија/Наџак утре (27 април 2019, сабота) со почеток во 12 ќе се одржи мала церемонија со садење на дрво во чест на Горан Стефановски.

Прославата на животот на Стефановски е предвидена како мал увид во неговиот личен, семеен и творечки живот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail