Протече фотографија од новиот дизајн на Nokia 3310

20_2_nova_nokia_3310.jpg

Nokia носталгичарите со нетрпение ја дочека фотката од новата Nokia 3310, која се враќа со сличен дизајн, со кој очигледно има допирни точки во споредба со изгледот на претходникот. HMD Global вели дека новата Nokia 3310 ќе чини 59 евра.

Ова е концепт за новиот модел, кој најверојатно нема да изгледа вака, затоа што се нагодува дека нема да биде паметен телефон, туку мобилен телефон со основните функционалности за повикување, пораки и долготрајна батерија.

Да се стрпиме уште некој ден додека да ја видиме новата Nokia на Светскиот мобилен конгрес во Барселона.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail