Протеински ден – еве неколку идеи

proteini.jpg

Уморни сте од монотоно мени со стекови? Се надеваме дека ќе ви помогнеме да го збогатите своето мени со ови едноставни рецепти. Се разбира, тие се приготвени по основните правила за протеински оброк.

Ако имате протеински ден, значи смеете да јадете варено или печено месо (пилешко, мисиркино, телешко, свинско месо, дивеч, риба, морска храна, тофу)млеко и млечни производи или јајца, но не треба да комбинирате различни видови протеини (како што се месо и јајца, месо и млечни производи и јајца и млечни производи). Со тоа може да се јаде салата или друг зеленчук, и 1-2 парчиња интегрален леб за појадок. По ручекот, треба да пиете зеленчукова супа, а за вечера, се јаде истата храна како и за ручек, но треба да се преполови износот на храната и да не се пие супа.
Салата со пилешко
1 пилешки гради без кожа
1/2 главица зелена салата
1 домат
1 лажица оцет
1-2 капки маслиново масло
сол, црн пипер, зачини

Пилешки гради со сол и бибер и пржете во половина лажици масло 10 минути (наместо пржено пилешко, можете да се готви и пилешко во супа). Се сече на стапчиња.
Врз исечканата и зелена салата се додаваат парчињата доматот и се зачинува.

Бела риба на кромид
20 g бела риба
1/2 кромидка
2 чешниња лук
2 лажици маслиново масло
малку вегета
1/2 лимон
китка магдонос
пипер
свежо измелен црн пипер
сол

Исечете го кромидот на дебел парчиња, испасирајте го лукот, лимонот на парчиња, како и магдоносот. Овие состојки ставете ги во тенџере со вода и малку маслинов зејтин и на тивок оган гответе ја рибата. Рибата извадете ја долгнавеста чинија за послужување и додека се уште е топла рибата посипете ја со магдонос, црн пипер и малку од течноста во која се готвела. Како гарнир со варената риба може да послужите блитва или карфиол. Супата во којашто ќе се готвеше риба можете да ја јадете по оброкот.
Филе од ослиќ

1 филе од ослиќ
1 морков
1 праз
10 g корен од целер
2 лажици масло
пипер, сол
2 00 мл супа
3 лажици сок од лимон
магдонос

Исчистете ги морковот, празот и целерот, а потоа исечете ги на тенки стапчиња. Во тава загрејте го маслото и пропржете го зеленчукот во него, потоа зачинете со сол и црн пипер. Се прелива со супа и се готви на ниска температура околу 8-10 минути. Филето се мие, и потоа нежно избришете го со хартиена крпа за да се отстрани вишокот течност, посипете со сок од лимон и зачинете со сол и црн пипер. Ставете го во тавата врз зеленчукот, па во покриен сад пропржете уште 6-8 минути.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail