Прв академски час за новите студенти на УГД

26365fc69a0812abe9a6acc59df2e9ae_XL.jpg

Универзитетот „Гоце Делчев“ традиционално го организира првиот академски час за новите студенти на Универзитетот. Како и секоја година, ректорот на УГД проф. д-р Блажо Боев ќе има свое обраќање во кое ќе ги поздрави студентите и ќе ги каже клучните насоки во кои ќе се движи Универзитетот во текот на тековната студиска година.

На свеченоста ќе присуствуваат и министерот за образование и наука Арбр Адеми кој исто така ќе има свое обраќање пред новите студенти, како и музичка програма.

Сите студенти кои се запишани се поканети на оваа свеченост што ќе се одржи во понеделник (1 октомври 2018 година) во 11 часот во Мултимедијалниот центар на УГД.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail