Прв ден на работа и украл 100.000 долари

dolar.jpeg

Еден човек од Њу Џерси добил отказ истиот ден кога почнал да работи.

Тој бил ангажиран како обезбедување, но наводно уште првиот ден украл 100.000 долари од камион.

Полицијата соопшти дека камерите го снимиле Лери Брукс како ги зема парите од камионот.

Тој дел од парите утредента ги вратил во камионот, но на работа не се појавил.

Не се знае што направил со 14.000 долари, пари кои не ги вратил.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail