Првиот Изложбен центар за електрична енегија – „Матка“ станува дел од туристичката понуда на Град Скопје

matkoa.jpg

Првиот Изложбен центар за електрична енегија – „Матка“ станува дел од туристичката понуда на Град Скопје, соопштуваат од ЕВН.

За таа цел, денеска, градоначалникот на Град Скопје,  Петре Шилегов и претседателот на Управниот одбор на ЕВН Македонија, Штефан Петер ќе потпишат Меморандум за соработка, со што овој центар, прв од ваков вид во Македонија и регионот, ќе добие поголема промоција и ќе ја збогати туристичката понуда на Скопје, стои во соопштението.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail