Пустош на факултетите во Хрватска: Eден факултет во Загреб започнува со онлајн предавања

35035412strajk_valentina_naslovna.jpg

Со оглед на актуелната ситуација во светот, Студентскиот збор на филозофскиот факултет во Загреб објави апел до декантатот да се најде начин на кој ќе биде спроведена настава.

Студентскиот збор објави дека се прифатени барањата на студентите и дека од понеделник ќе има онлајн настава.

„Со одлуката на владата на Република Хрватска, од понеделник факултетите ќе започна онлајн предавањата“ пишува во објавата.

За потсетување, факултетите ширум светот се затворени поради коронавирусот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail