upwork.png

Д.Ж.(38) од Белград работи по 4 часа дневно, со слободни викенди, а заработува 1280 евра.

Работното време може да почне кога тој ќе посака.

Единствено средство за работа му е компјутерот и интернет конекција.

Тој е еден од 16.000 фриленсери во Србија кои работа нашле преку www.upwork.com.

Негови клиенти се Американци, а работен час во просек чини 16 долари.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail