Работилница за превод „Пренесување на личните имиња во официјалните документи“

890602090856167d6e437c240c8755b2_XL.jpg

Филолошкиот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ заедно со Здружението на преведувачи и толкувачи на Република Македонија организираат работилница на тема „Пренесување на личните имиња во официјалните документи“.

На работилницата може да присуствуваат сите заинтересирани, а ќе се одржи во Кампус 4 на УГД во Штип. Работилницата се одржува во петок (22.2.2019) во 13.00 часот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail