Работилница за сајбер безбедноста и онлајн предизвиците

74f207603b94798d512b9bd8126f9efa_XL.jpg

На 17 април 2019 година (среда) во Свечената сала на Земјоделски факултет, УГД Штип, со почеток во 12 часот, ќе се одржи работилница/настан од областа на сајбер безбедноста.

Работилницата ќе ја водат безбедносни експерти од фирмата H4 (https://www.hfour.com), а во соработка со Факултет за информатика при УГД.

Дополнително се организира и online предизвик од областа на сајбер безбедноста и истиот можете да се најде на следниот линк: https://swisscheese.hfour.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail