Работно место: Дипломиран преведувач по францски и англиски јазик

preveduvac-1.png

Објавувач:Global Lingua Net
Студио за преведување Дипломиран преведувач по францски и англиски јазик бара

Дипломиран преведувач по францски и англиски јазик (со задолжително одлично познавање на двата јазика)

Можат да конкурираат и одлични студенти од двете катедри или кандидати што се пред крај на студии.

Секое познавање на дополнителен јазик е добредојдено.

Работно место : Преведувач и Проект менаџер (со редовна плата и платени придонеси)

Предвидено е тестирање на кандидатите.

Пратете CV на : info@global-lingua.net

Последен рок на пријавување : 26 декември 2016, 12 часот..

Телефон за контакт : 02 3222 646

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail