Работно место: ПРОГРАМЕР

marjanoviccc.jpg

ПРОГРАМЕР

 • Објавен пред 4 часа
 • Марјановиќ Едукација
 • Активен до 29.12.2016
 • Позиција: Програмер/информатичар/дизајнер

Стартап од Австралија има потреба од програмер со искуство во следниве технологии:

 • TypeScript
 • Angular 2
 • WebGL

Идеално би било познавањето на:

 • BPMN2
 • GraphQL
 • барем една NoSQL платформа

Тимот е виртуелен и глобално распределен. Кодот се координира со Git/GitHub а комуницирањето е преку Trello, Slack и Zoom.

Заинтересиран/а?

Напиши збор-два за себе, за твоите планови и очекувања и испрати ни го веднаш своето CV (на[email protected]). Ако имаш пријатели со сродни знаења и афинитети, слободно покани ги да ни се придружат во освојување на светот. Штом го добиеме твоето CV веднаш ќе ти испратиме детали за првата задача.

Што мислиш ти?
 • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
 • Mail