Работно Место: Веб програмер

internet-biznis-09.jpg
Регион: Струмички,
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Утилис
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Информатичка технологија
Работно Место: Веб програмер
Број на работни места: 0
Тип на работно место (постојано времено): Постојано
Објавен на: 08/12/2016
Краен рок за пријавување: 20/12/2016
Оглас внесен на: 06/12/2016
Емаил: info@utilis.mk
URL: Нема информации
Контакт телефон:
Поштенски Фах:
Адреса за апликација:
Назнака (референца) на огласот:
Договор во месеци:  
Почеток на работен однос:
Плата:
Потребни Квалификации: Познавање и пожелно искуство со:
PHP,
MySQL,
PostgreSQL,
HTML,
CSS,
JQuery,
BootstrapСолидно познавање на Англиски јазик.
Кандидати со познавање на Yii Framework имаат предност.
Кандидати со еднаков афинитет кон Frontend и Backend развој имаат предност.
Број на прегледи: 84
Аплицирај
Целосен оглас:
Бараме Веб Програмер за работа на Веб Апликации и Веб Страници со или без работно искуство. Нудиме можност за работа на повеќе проекти од различен тип и стекнување нови искуства. Апликациите испраќајте ги на email заедно со вашето CV.
Аплицирај
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail