Распишан Конкурсот за УКЛО ТРИВИУМ

uss-logo-400x440-1.png

Универзитетското студентско собрание на УКЛО го објави Конкурсот за ораторскиот натпревар УКЛО ТРИВИУМ.

Настанот ќе се одржи на слободна тема, на 6.05.2022 г. напладне, во Офицерскиот дом во Битола.

УКЛО ТРИВИУМ традиционално се одржува во рамки на одбележувањето на Денот на основањето на УКЛО, 25 април.

Повеќе инфо тука.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail