Распоред за подготвителна настава за државна матура на УАКС

uaks.jpg

Почитувани матуранти,

Оние од вас кои се имаат пријавено за подготвителна настава за државна матура, распоредот за предавањата може да го најдат подолу.

Англиски јазик – Понеделник (15.05.2017) од 16:30

Македонски јазик и литература – Вторник (16.05.2017) од 16:30
Четврток (18.05.2017) од 18:00
Сабота (20.05.2017) од 11:30

Математика – Сабота (20.05.2017) од 10:00

Moжете да го симнете и преку следниот линк:

Распоред на подготвителни часови за државна матура (2017)

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail