Разговор со Sanja Jankovska-практикант во „Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје”

Разговор со Sanja Jankovska-практикант во Секторот за управување со физички лица. Во соработка со Агенцијата за вработување, „Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје” учествува во проектот Практикантство 3.5, со што се овозможува стекнување практично знаење и вештини на млади лица во времетраење од 6 месеци.

Аплицирај на hr@sparkasse.mk, достави ја твојата кратка биографија и мотивационо писмо и биди дел од тим

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail