Регионален менаџер/комерцијалист

bRiNegTSF0Gzk1Eddx3UJg-large.jpg

Компанијата Амбрела Корпорација ДОО Скопје е регионален лидер во дистрибуција на електронски цигари и дополнителна опрема. Ексклузивен дистрибутер на врвните светски брендови во категоријата електронски цигари, запалки, кондоми и наргиле, компанијата е присутна на целиот пазар на БиХ. За да ги подобрат своите активности на територијата на Македонија, директорот на компанијата донесе одлука да распише оглас за следниве позиции:

РАБОТЕН ОПИС:

• Развој и одржување на продажната мрежа

• Продажба и нумеричка дистрибуција на производи

• Спроведување на мерчендајзинг активности на продажни места

• Планирање на работа на терен

• Унапредување на присуството на брендот на компанијата

УСЛОВИ:

• VII степен стручна спрема од областа на фармација, хемија, технологија, медицина, биологија, односно земјоделство или ветерина;.

• Претходно работно искуство во исти или слични работни места

• Познавање за работа на компјутер

• Ориентација кон резултатите

• Способност за работа под притисок и во строго утврдени рокови

• Флексибилност при прифаќање и завршување на задачите

НИЕ ВИ НУДИМЕ:

• Работа во предизвикувачка околина во која постојано ќе се подобрувате и професионално ќе созревате;

• Очекуваме да работите напорно, и вашите напори ќе бидат препознаени и правилно наградени;

•… и многу повеќе

Со нетрпение очекуваме да ги примиме вашите апликации до 10.03.2020 година. и Ви посакуваме среќа,

Тимот на Амбрела

[email protected]

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail