Ректорот на УГД проф. д-р Блажо Боев во посета на Хрватската академија на науките и уметностите

2293e4482ba4cc3c3a287dbbf30f9136_XL.jpg

Ректорот на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип, проф. д-р Блажо Боев, престојува во посета на Хрватската академија на науките и уметностите (ХАЗУ).

Ректорот Боев во Хрватска е заедно со претседателот на МАНУ, академик Таки Фити, и потпретседателот, Луан Старова. Во рамките на посетата, Боев оствари средба со претседателството на Хрватската академија на науките и уметностите на која се разговарало за соработката меѓу двете институции, како и за соработката што Универзитетот „Гоце Делчев“ може да ја оствари со ХАЗУ.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail