Ресенчанецот Крис Поповски успешен повратник со модна конфекција за мажи (видео)

resencanec.jpg

Ал Џезира Балканс, во својата емисија ,,Сакам дома“, (Hoću kući), ја објави животната приказна на младиот ресенчанец Крис Поповски, кој решил да се врати во Македонија, и покрај веќе успешната кариера и образование во Америка и Велика Британија.

Крис произведува машки одела со врвен квалитет, кои ги пласира во повеќе земји во светот, со интересен пристап на промоција и маркетинг.

Делот со Крис Поповски, во емисијата почнува на 14 и 30 минута

Преземено од : Ал Џезира Балканс

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail
Top