Ретка снимка како се хранат сини китови

sin-kit.png

Група научници од Државниот универзитет на Орегон успеаја да направат ретка снимка на сини китови како се хранат во Јужниот Океан во близина на Нов Зеланд.

Снимките се направени со помош на дрон.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail