С.А.Р.С – главни ѕвезди на фестивалот Битола отворен град 2018

sars.jpg

Оваа година главни ѕвезди на големата сцена на Плоштадот Гоце Делчев – Битола во рамките на фестивалот “Битола Отворен град 2018” се култниот белградски алтернативен рок бенд “С.А.Р.С”.

На големиот музички концерт ќе настапат и бендовите „THE PRODIGY live tribute band“ од Белград и “FUNK SHUI” од Скопје.

Групите ќе настапат во четврток на 28 јуни, со почеток во 21 часот на Плоштад Гоце Делчев во Битола, во рамките на фестивалот во организација на Младинскиот културен центар-Битола.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail