„Саем на кариера 2018“

32105315_1816559295032337_4061251754325442560_n.jpg

Агенција за млади и спорт Ве поканува да земете активно учество на настанот „Саем на кариера 2018“. Настанот ќе се одржи на 15-ти Мај (вторник), со почеток од 10:00 часот на платото на УКИМ.

Искористете ја можноста да остварите директна комуникација со компаниите, претставете се во најдобро светло и добијте шанса за пракса обука или вработување.

Учесници на саемот ќе бидат најпрестижните компании во Македонија, а настанот е отворен за сите млади и студентите од државните и приватните универзитети.

Се што треба да направите е да донесете свое CV во електронска форма, и бидете чекор поблиску до кариерата која ја посакувате.

Линк то официјалниот настан на Facebook

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail