Само 2% од луѓето забележаа жена на сликата! Обидете се да ја пронајдете!

drva-z-640x445.jpg

Внимателно погледнете ја оваа слика. На прв поглед ви се чини дека гледате само куп дрва, но погледнете повторно.

Уметничката Joerg Düsterwald слика по телата на модели и ги претопува во околината.

Само фокусиран набљудувач може да забележи дека на фотографијата не се наоѓаат само дрва, туку и тело на жена.

Погледнете ја фотографијата подолу…

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail