Само на Балканец ќе му текне: Како да избегнете казна за неносење маска на отворено (ВИДЕО)

Samo-na-Balkanec-kje-mu-tekne-Kako-da-izbegnete-kazna-za-nenosenje-maska-na-otvoreno-VIDEO.jpg

Само на Балканец ќе му текне: Како да избегнете казна за неносење маска на отворено (ВИДЕО)

Носењето заштитна маска за едни стана нормално секојдневие, а други се уште не можат да сфатат дека тоа е задолжително и законска обврска.

Додека спортуваш заштитна маска не е потребно. Еве како се снаоѓа овој лик, додека поминува до полиција, која воедно казнува за неносење на маска.

https://www.instagram.com/p/CGlOSKCnNhZ/?utm_source=ig_embed

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail