Само најинтелигентните ќе најдат 7 човечки лица за 2 секунди, а вие? (ФОТО)

foto21.jpg

Само најинтелигентните можат да забележат 7 лица само што ќе ја погледнат оваа фотографија. Проверете колку лица можете  да пронајдете и пишете ни во коментар.

На интернет се појави фотографија која е впрочем тест за интелигенција. Оваа фотографија преку ноќ го освои целиот интернет.
Се работи за слика од стебло во која се скриени човечки ликови, а ретки се тие кои што можат да ги пронајдат сите.
ЕВЕ ГО РЕШЕНИЕТО
Јасно ви е дека 1 и 2 се лицата на Михаил Горбачов и Маргарет Тачер, а останатите лица чекаме да ги дешифрирате.
Колку успеавте да пронајдете? Пишете ни во коментар.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail