Samsung се пофали со растеглив екран

img-337105.jpg

Ништо чудно за Samsung. Компанијата има навика да воодушеви со по некој “ненормален“ екран од време на време.

Новиот “динамички растеглив AMOLED дисплеј” е доказ на прототип кој функционира а воедно и импресионира. Екранот има 12 милиметарски опсег на растегливост во конкавна и конвексна позиција.

 

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail