Се бараат студенти за учество во видеоспот на УГД

2740b6ea1c9985b0dc5c6f8505b85edc_XL.jpg

УГД ги информира сите заинтересирани студенти дека имаат можност да учествуваат во изготвување на најновиот видеоспот за Универзитетот. Спотот ќе се снима на неколку локации во Штип, а за тоа се потребни и студенти од УГД.

Кастингот ќе се случува на 28.2.2019 г. (четврток), во 12 часот, во холот на Кампус 2. Можат да дојдат сите заинтересирани студенти од УГД.

Лица за контакт:

Сара Јазаџиска
071 490 100
[email protected]
Александар Максимов
071 242 247

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail